Radosław Sojak
Mąż, ojciec, socjolog; doktor habilitowany, od 1998 roku pracownik Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika; stypendysta Fulbrighta na University of Virginia, Charlottesville oraz tygodnika „Polityka” w ramach akcji „Zostańcie z nami”; autor i współautor rozpraw Zagubiona rzeczywistość (2004 – z Danielem Wicentym), Paradoks antropologiczny (2005 – seria Monografie FNP), Spełniona obietnica (2014) oraz Arystokraci i rzemieślnicy (2015 – z Łukaszem Afeltowiczem); nieustannie poszukuje teoretycznych futerałów pozwalających zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość społeczną, od zawsze też zainteresowany debatą publiczną i jej jakością.
Andrzej Meler
Absolwent socjologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Za pracę magisterską analizującą dyskurs prasowy wokół sądownictwa otrzymał nagrodę I stopnia Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. Uczestniczył w badaniach społecznych i rynku od III roku studiów (Zespół Realizacji Badań „Pryzmat”, ASM Centrum Badań i Analiz, Pentor, F5 Konsulting). Przez 10 lat pracował jako specjalista ds. badań i analiz w Polska Press Grupie. Zajmuje się rynkiem prasowym i internetowym. Obecnie analizuje media jako asystent naukowy w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Beata Królicka
Z urodzenia bydgoszczanka. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zawodowo przez wiele lat związana z branżą wydawniczą (wydawnictwa naukowe i prasowe). Pracowała m.in. jako korektor, redaktor wydawniczy i sekretarz redakcji. Obecnie pracownik Wydziału Humanistycznego UMK. Miłośniczka Pomorza i Kaszub. Przez kilka lat mieszkała w Chojnicach, do których nadal żywi ogromny sentyment. Lubi koty i dobry teatr.
Marta Serówka
Pochodzi z Torunia, z którym nadal jest blisko związana. Studiowała w Wyższej Szkole Biznesu –National-Louis University w Nowym Sączu. Szkole i profesorom zawdzięcza odkrycie genu krytycznej analizy rzeczywistości oraz nieustającej chęci dochodzenia do prawdy. Stypendystka programu Socrates Erasmus w Danii oraz stażystka w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie. Po studiach podróżowała i pracowała na Bałkanach, by w końcu zamieszkać w Belgii, gdzie spędziła 10 lat. Pracowała w Komisji Europejskiej, zajmując się analizą mediów oraz monitorowaniem kampanii dezinformacyjnych. Interesuje się Public Relations. W wolnych chwilach fotografuje oraz chodzi po górach.
Anna Piechocka
Absolwentka socjologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, w latach 2017-2018 pracownik Instytutu Socjologii UMK. Za czasów studenckich związana z Kołem Naukowym Studentów Socjologii i Zespołem Realizacji Badań „Pryzmat” przy Instytucie, gdzie zdobywała pierwsze doświadczenie badawcze. W wolnym czasie czyta fantastykę i ogląda seriale. Aktualnie współpracuje z IS UMK jako freelancer.
Tomasz Jankowski
Absolwent socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 10 lat związany z Biurem Karier macierzystej uczelni. Trener kompetencji interpersonalnych. Od 2009 roku koordynuje jedne z pierwszych w Polsce systematyczne badania losów absolwentów. Entuzjasta wykorzystania rozwiązań Business Intelligence (m.in. Tableau) do komunikowania danych o otaczającym świecie. Do 2015 roku spełnia swoje marzenia biznesowe w uniwersyteckiej spółce spin-off. Obecnie pełni funkcję analityka w systemie jakości UMK.